Projekce na Fremont Street

Představte si nějakou pražskou rušnou ulici plnou obchodů, barů, restaurací a života. Třeba Na Příkopě. A ta ulice je od náměstí Republiky až na Václavské náměstí (ve Vegas je to 460 metrů), takže ono to tak nějak zhruba bude, zastřešená a zespod se díváte na obří klenutou obrazovku, tedy 460 metrů dlouhou a 25 metrů širokou.

Celý večer, respektive po setmění do pozdní noci, pozhasínají všechna kasina i hospody na Fremont Street svoje světelné reklamy, to je mimochodem rarita, protože žádné kasino svůj obří světelný poutač nezhasíná rádo, a každou půlhodinu se nad hlavami návštěvníků promítá dokonalé obří představení. Celé je to podepřeno mohutným propracovaným zvukem. Neslyšíte vlastního slova a každý úder na bicí nebo do struny basové kytary vám parádně rozvibruje nohavice. Totiž – ať se nahoře promítá cokoli, je to vždycky s muzikou. Máte zakloněnou hlavu, pozorujete strop ulice a nad vámi projede závod motorek. Nebo sledujete fragmenty slavných rockových koncertů s původní muzikou a zničehonic projede mezi Glennem Frey a Walshem parta motorkářů a jen tak tak minou Dona Henley, ale Eagles jakoby nic a hrají dál. Těch typů představení jsou desítky. Mě nejvíc bavily ty s bigbeatem.

Kdykoli takto večer na Fremont Street stojím a dívám se v němém úžasu nahoru, často přemýšlím, jestli v těch domech, tedy v poschodích nad kasiny a restauracemi, někdo bydlí a jak to snáší. Nějak mi od té doby nevadí, když mi v noci pod okny několikrát projede tramvaj.

Důležitá okolnost: každá show na Fremont Street je zdarma. Máme vyzkoušené, že se lehce stíhají například první dvě show na Fremont Street a pak nějaké další představení na Stripu. V takovém případě je vždycky třeba jet taxíkem, „sockou“ to nestíháte.

Více najdete v knize Moje Las Vegas

X.