Coca Cola store

Coca-Cola Store

Coca-Cola je v Americe kultovní záležitost. Narazíte na ní na každém kroku. V každém fast foodu, v každé superluxusní restauraci, všude je doma. Mám pocit, že za oceánem chutná trošku jinak než v Evropě. Týká se to hlavně Coca-Coly light, které se v Americe říká Diet Coke. Byť se Coca-Cola narodila v Atlantě ve státě Georgia a má tam svoje muzeum, které mimochodem velmi doporučuji k návštěvě, musí mít svůj svatostánek i v Las Vegas. Totiž každá významná obchodní značka musí být někde v Las Vegas, jinak by nebyla významnou. Stojíte-li před resortem New York- New York, třeba na replice brooklynského mostu, vidíte přes ulici obří láhev Coca-Coly, vysokou téměř jedenáct metrů. Stojí tak nonšalantně opřená o budovu, ve které se nachází samotný Coca-Cola Store.

Nějak jsem tuto záležitost při prvních návštěvách míjel, ale byla to chyba. Stojí to za návštěvu. Stačí celý ten podnik proběhnout letmo, i tak vás přesvědčí o síle této značky. Já doporučuji podrobnější zkoumání, protože se jednak dozvíte o Cole věci, které jste netušili, a zjistíte, že pokud důvěrně znáte chuť slavné černé limonády, Fanty a Spritu, zdaleka nevíte, co všechno Cola nabízí. Tady můžete ochutnat Coca-Colu s příchutí maliny, limetky či vanilky nebo Fantu s příchutí ananasu, hroznového vína či banánu. Cola je tedy ve všech podobách a málokdo odolá, aby něco neochutnal a nekoupil si alespoň drobný suvenýr. Na co si jen vzpomenete, to je tady s logem Coca-Coly. Ponožky, kabelky, peněženky, čepice, svetry, boty, brýle, deštníky a tak dál. Prodávají tady velmi roztomilé malé ledničky na výrobky Coly pro umístění na psací stůl. V okamžiku, kdy jsme to tam zkoumali my, s prodavačem rozmlouval asi padesátiletý německý turista, který si těch ledniček kupoval šest s tím, že je bude rozdávat příbuzným jako vánoční dárky. No už k tomu moc nechybělo, abych si koupil cocacolové prostěradlo na postel. Jinak je zde nespočet různých druhů triček, ale přišlo mi celkem zajímavé, že se zde dají koupit i trička a trenýrky s vůní Coca-Coly nebo Fanty. V bistru nad prodejnou koupíte samozřejmě všechny podoby Coly. Za pár dolarů dostanete ochutnávací menu šestnácti druhů limonád, které se sice v čase obměňují, ale vždycky jsou tam nějaké velké zajímavosti. Třeba limonáda z piniových oříšků.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Ochutnávací systém vypadá následovně. Na dvou podnosech si koupíte celkem šestnáct kelímků s různými nápoji. Každý kelímek stojí na značce s číslem, které odpovídá číslu na dvou přiložených kartách. Tam je ke každému nápoji stručné vysvětlení. Tak třeba, že se jedná o nápoj Guarana Kuat z Brazílie, Sparletta Sparberry ze Zimbabwe nebo Fanta Melon Frosty z Thajska. Některé chutě jsou dost šílené, ale i tady jsme si našli favority.

X.